Tervetuloa aidon luonnon keskelle

Kainuun Opisto

Jo yli 100-vuotinen historiamme kätkee sisälleen mitä mieleenpainuvimpia tarinoita. Kainuun Opisto on paikka missä yhdistyy historia, luonto ja elämäntuntu.

Kainuun Opiston henkilöt palveluksessasi

Ota rohkeasti yhteyttä

Kainuun Opisto on kaikille avoin ja monien mahdollisuuksien kansanopisto, joka sijaitsee kainuulaisen luonnon ja kulttuurin keskellä Paltamon Mieslahdessa. Silmiä ja sisintä rauhoittavat näkymät Oulujärvelle ja sinisille vaaroille tekevät opistosta viihtyisän ja rauhallisen kokous-, koulutus- ja juhlapaikan.

Hallinto ja johto

Helena Ahonen

Helena Ahonen

rehtori, toimitusjohtaja

044 7727 028
helena.ahonen@kainuunopisto.fi

Laskutus, osto- ja myyntireskontra

Eeva Seppänen

Eeva Seppänen

toimistosihteeri

0400 731 305
toimisto@kainuunopisto.fi

Opiskelupaikat ja opintolinjat

Annamari Komulainen

Annamari Komulainen

apulaisrehtori, erityisopettaja

044 3292 680
annamari.komulainen@kainuunopisto.fi

Nuorten tukiasumisyksikkö

Miia Setälä

Miia Setälä

vastaava ohjaaja

044 799 2547
vastaava.veikkola@kainuunopisto.fi

Majoitus- ja tilavaraukset, kurssit

Sinikka Korhonen

Sinikka Korhonen

kurssisihteeri

044 2990 826
kurssisihteeri@kainuunopisto.fi

Kiinteistö ja kiinteistöhuolto

Simo Leinonen

Simo Leinonen

talonmies

0400 732 322
simo.leinonen@kainuunopisto.fi

Henkilöstö palveluksessasi

Kainuun Opiston henkilöstö

Henkilöstömme tavoitat parhaiten arkipäivisin klo: 8.30 – 15.30. Muina aikoina pyydämme ottamaan yhteyttä vaihteeseemme 040 0731 305 tai sähköpostitse toimisto(a)kainuunopisto.fi

Helena Ahonen

Helena Ahonen

rehtori, toimitusjohtaja

044 7727 028
helena.ahonen@kainuunopisto.fi

Seppo Kavilo

Seppo Kavilo

opettaja, opinto-ohjaaja

044 7725 416
seppo.kavilo@kainuunopisto.fi

Mika Seppänen

Mika Seppänen

opettaja, tietohallintovastaava

040 1749 889
mika.seppanen@kainuunopisto.fi

Marjut Karvonen

Marjut Karvonen

opettaja

044 7725 415
marjut.karvonen@kainuunopisto.fi

Tuula Kaistola

Tuula Kaistola

keittiön emäntä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Leena Oikarinen

Leena Oikarinen

siivooja

044 7545 383
siivous@kainuunopisto.fi

Tarja Salmi-Piiroinen

Tarja Salmi-Piiroinen

ohjaaja

044 799 2323
veikkola@kainuunopisto.fi

Eeva Seppänen

Eeva Seppänen

toimistosihteeri

0400 731 305
toimisto@kainuunopisto.fi

Annamari Komulainen

Annamari Komulainen

apulaisrehtori, erityisopettaja

044 3292 680
annamari.komulainen@kainuunopisto.fi

Raimo Lohikoski

Raimo Lohikoski

opettaja

044 7412 711
raimo.lohikoski@kainuunopisto.fi

Arja Laine

Arja Laine

keittäjä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Abdirahmaan Yusuf

Abdirahmaan Yusuf

siivooja

044 7545 383
abdi.rahmaan.yusuf@kainuunopisto.fi

Riina Paimen

Riina Paimen

ohjaaja

044 799 2323
veikkola@kainuunopisto.fi

Sisko-Marita Saukkonen

Sisko-Marita Saukkonen

ohjaaja

044 799 2323
veikkola@kainuunopisto.fi

Sinikka Korhonen

Sinikka Korhonen

kurssisihteeri

044 2990 826
kurssisihteeri@kainuunopisto.fi

Miia Oikarinen

Miia Oikarinen

opettaja

044 7725 912
miia.oikarinen@kainuunopisto.fi

Noora Härkönen

Noora Härkönen

opettaja

044 799 2450
noora.harkonen@kainuunopisto.fi

Minna Haarala

Minna Haarala

asuntola- ja vastaava ohjaaja

040 7791 947
minna.haarala@kainuunopisto.fi

Janpen Rautiainen

Janpen Rautiainen

oppisopimuskoulutuksessa

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Simo Leinonen

Simo Leinonen

talonmies

0400 732 322
simo.leinonen@kainuunopisto.fi

Teija Kettunen

Teija Kettunen

044 799 2323
veikkola@kainuunopisto.fi

Ritva Huovinen

Ritva Huovinen

opettaja

044 7725 960
ritva.huovinen@kainuunopisto.fi

Niina Hampinen

Niina Hampinen

opettaja

0400 731 305
niina.hampinen@kainuunopisto.fi

Matti Nissinen

Matti Nissinen

opettaja

044 7700 365
matti.nissinen@kainuunopisto.fi

Taina Nuorala

Taina Nuorala

asuntolaohjaaja

040 7791 947
veikkola@kainuunopisto.fi

Reko Kemppainen

Reko Kemppainen

keittiöapulainen

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Miia Setälä

Miia Setälä

vastaava ohjaaja

044 799 2547
vastaava.veikkola@kainuunopisto.fi